Cennik - dokumentacja do wniosku
Wniosek
5 000 zł netto
-
+ 5% netto prowizji od wysokości pozyskanej kwoty premii finansowej
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, za realizację odpowiedzialna jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Pomoc jest skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (zatrudniających do 250 osób).
Dofinansowanie możesz wykorzystać na na modernizację lub poszerzenie działalności MŚP z branż szczególnie dotkniętych przez pandemię Covid-19.
Nabór został zakończony
BEZPŁATNIE sprawdzimy, czy kwalifikujesz się do tego dofinansowania
i omówimy szczegóły przyszłej współpracy
Przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty
i pomożemy uzyskać największa liczbę punktów, aby otrzymać dotację.
Możesz liczyć na naszą kompleksową usługę
i wsparcie na każdym etapie realizacji projektu. Rozliczymy też inwestycję.
Wypełnij nasz formularz kontaktowy,
a zadzwonimy oraz porozmawiamy
o możliwościach dofinansowania
dla Twojej firmy.
Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 90%,
z maksymalną wartością kosztów kwalifikowanych inwestycji wynoszącą 600 000 złotych netto,
co oznacza maksymalną dotację na poziomie
540 000 złotych na beneficjenta.
Pomoc ma charakter bezzwrotnych dotacji w ramach pomocy de minimis.
Rozliczenie projektu nie jest objęte umową na pozyskanie środków i jest regulowane po otrzymaniu informacji o przyznaniu dotacji przez klienta. Nie jest obowiązkowe.
Aby spełnić kryteria formalne naboru, prowadzona działalność gospodarcza w sektorze hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura musi zostać określona odpowiednim kodem PKD ujawnionym w dokumencie rejestrowym. Jeden z posiadanych kodów musi być odpowiedni (nie musi to być kod wiodący).
Działalność w okresie od 20 marca 2020 r. do 15 maja 2022 r. Powinna być prowadzona we wskazanym kodzie PKD nieprzerwanie przez minimum 6 następujących po sobie miesięcy.
Ocena wniosków prowadzona jest na bieżąco.
Jeśli wniosek będzie złożony w pierwszej połowie miesiąca, zostanie oceniony do końca danego miesiąca. Jeśli w drugiej połowie miesiąca, operator zastrzega sobie 16 dni od upływu tego miesiąca na ocenę wniosku
Co do zasady spadek obrotów będzie rozpatrywany w stosunku do roku kalendarzowego. W przypadku, gdy rok obrotowy u danego przedsiębiorcy nie będzie zrównany z rokiem kalendarzowym, spadek obrotów należy odnosić do roku obrotowego.
Im większy spadek obrotów, tym lepszą punktację można dostać w tym kryterium.
Forma liczenia spadku obrotów rok do roku:
Wartość obrotów w roku 2019: 7 543 000,00 zł
Wartość obrotów w roku 2020: 534 876,00 zł
Spadek obrotów związany z COVID-19 (%): = (7 543 000,00 – 534 876,00) / 7 543 000,00 *100 = 92,91
Oczywiście, za wyższy wkład własny można uzyskać większą liczbę punktów. Jego minimalna wartość to 10% kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia.
Wszystkie inwestycje w przypadku dostaw, usług czy robót budowlanych powyżej 50 000 zł netto trzeba rozstrzygać poprzez przetargi w Bazie Konkurencyjności.
Niezbędne jest określenie w sposób niedyskryminacyjny warunków udziału w konkurencyjnej procedurze za pośrednictwem BK2021 (https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl).
Do złożenia wniosku potrzebujemy: oferty dotyczące wybranych inwestycji (np. maszyny) i/lub kosztorysy budowlane w zależności od zakresu projektu, zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach, zaświadczenie z ZUSu, zaświadczenie o niekaralności oraz dokumentacja finansowa, w tym sprawozdania finansowe.
W indywidualnych sytuacjach możliwe będzie wymagane dostarczenie dodatkowej dokumentacji np. zaświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis